fbpx

El colegioEquipo

O equipo directivo do Colexio Diocesano San Lorenzo está moi implicado en todo o proceso educativo, preocupado pola formación académica e humana do alumnado.

Equipo Colegio san lorenzo

Equipo Directivo:

  • D. Alfonso Carrasco Rouco – Supremo Moderador.
  • D. David Varela Vázquez – Reitor.
  • D. Luis Varela Castiñeira – Vicerreitor e Formador.
  • D. Nicolás Susena Presas – Formador auxiliar.
  • D. Miguel Asorey Otero – Formador auxiliar.
  • D. Luis Daniel Faílde García – Director Técnico e Xefe de Estudos do CDSL.
  • Dña. María Expósito Abeledo – Xefa de Estudos dos Ciclos.
  • Dña. Montserrat López Vázquez – Secretaria.

Persoal Docente CDSL:

  • D. Luis Varela Castiñeira  – Música (2.º e 3.º ESO), Relixión (BAC).
  • D. Nicolás Susena Presas – Relixión (3.º e 4.º ESO).
  • D. Miguel Asorey Otero – Relixión (1.º e 2.º ESO), Cultura Clásica (3.º ESO).
  • Dña. Rocío Cuíña Cotarelo – TIC (1.º BAC)
  • D. Luis Daniel Faílde García – Titor de 1.º ESO, Matemáticas (1.º ESO), Física e Química (ESO e BAC), Ciencias da Terra e do Medio Ambiente (2.º BAC).
  • Dña. Montserrat López Vázquez – Titora de 2.º BAC, Lingua Galega e Literatura (ESO e BAC), Francés (ESO e BAC).
  • Dña. María Dolores Arias Carmona –  Titora de 2.º ESO, Física e Química (2.º ESO), Bioloxía (ESO e BAC), Cultura Científica (4.º ESO e 1.º BAC).
  • D. Anxo Barreiro Pardo – Educación Plástica e Visual (1.º e  3.º ESO), Historia da Arte (2.º BAC).
  • D. Javier Diéguez Diéguez – Filosofía (1.º BAC), H.ª da Filosofía (2.º BAC).
  • D. Daniel Gil González– Historia de España (2.º BAC).
  • D. Pablo M.ª  Encabo González – Matemáticas aplicadas CC.SS ( 2.º BAC), Economía da Empresa (2.º BAC).
  • Dña. María Luisa Doval García – Latín (4.º ESO e BAC).
  • Dña. Vanesa Ferreiro Blanco – Titora de 1.º BAC, Lingua Castelá e Literatura (ESO e BAC), Literatura Universal (1.º BAC), Xeografía (2.º BAC).
  • D. Marcos G. Calles Lombao – Xeografía e Historia (ESO e BAC), Historia do Mundo Contemporáneo (1.º BAC).
  • D. Miguel Leiva Torreiro – Titor de 4.º ESO, Matemáticas (ESO e BAC), Tecnoloxía (2.º, 3.º e 4.º ESO).
  • D. Roberto Pedrouzo Regueiro – Educación Física (ESO e BAC).
  • Dña. Ana Puente Losada – Titora de 3.º ESO, Lingua Estranxeira: Inglés (ESO e BAC). Substitución: Dña. Vera Vázquez López.

Persoal Docente Ciclos:

CM. EMERXENCIAS SANITARIAS

  • D. Alejandro Abuide Balsa – Mantemento Mecánico.
  • D. Pablo M.ª Encabo López– FOL.
  • Dña. María Expósito Abeledo – Loxística Sanitaria, Teleemerxencias.
  • Dña. Ana Pardo Bargados – Anatomofisioloxía e Patoloxía, Apoio Psicolóxico en emerxencias, Atención sanitaria en situación de emerxencias, Dotación Sanitaria.

CS. HIXIENE BUCODENTAL

  • D. Pablo M.ª Encabo González– FOL.
  • Dña. María Expósito Abeledo– Intervención Bucodental, Recepción e Loxística.
  • Dña. Dolores García González– Estudio da Cavidade Oral, Exploración da Cavidade Oral, Fisiopatoloxía Xeral.

CM. GUÍA NO MEDIO NATURAL  E TEMPO LIBRE

  • D. Jorge Chao Dablanca– Manobras con Cordas, Técnicas de Natación.
  • D. Pablo M.ª Encabo González– FOL.
  • D. Pablo González Pérez- Organización de Itinerarios.
  • Dña. Teresa Jiménez Horwitz- Técnicas de Equitación
  • D. Adrián López González– Guía de Bicicleta, Técnicas de Tempo Libre.
  • Dña. Vera Vázquez López– Lingua Estranxeira Profesional I.

-CS. ACONDICIONAMIENTO FÍSICO

  • D. Jorge Chao Dablanca– Acondicionamiento físico en el agua.
  • D. Pablo M.ª Encabo González– FOL.
  • D. Pablo González Pérez– Control postural, Benestar y Mantemento Funcional; Valoración Condición Física e Intervención en Accidentes
  • D. Adrián López González– Actividades  Básicas de Acondicionamiento Físico con Soporte Musical.
  • Dña. Vera Vázquez López– Lingua Estranxeira Profesional I.